Kategorie
Dla laika

Jak zapewnić sobie obsługę informatyczną

Dziś codziennością w każdej branży są komputery – używamy ich od sekretariatów, przez biura, aż po hale produkcyjne.

Sieć, dostęp do Internetu, programy księgowe i kadrowe, kopie zapasowe – to wszystko są rzeczy, które muszą działać, pomimo, że przedsiębiorca nie bardzo ma czas się tym martwić i zajmować – odpowiedzią na taki problem jest bardzo popularna usługa szeroko rozumianej „Obsługi Informatycznej”.

Dlaczego warto rozważnie wybrać firmę do obsługi IT?

Decydując się na powierzenie obsługi IT zewnętrznej firmie, w zależności od stopnia informatyzacji naszego biznesu możemy, w pewnych przypadkach nawet uzależnić od zewnętrznego podmiotu naszą ciągłość działania i płynność biznesową. Dlaczego?

Jeżeli codziennym narzędziem naszej pracy są komputery, systemy informatyczne, poczta elektroniczna czy telefony VOIP to każda awaria tych „klocków” będzie powodować kosztowne przestoje – kluczowy jest tutaj nie tylko czas reakcji na incydent, ale również doświadczenie firmy i rodzaj umowy – warto zastanowić się nad modelem biznesowym naszego partnera – jeżeli płacimy „ryczałt” tj. tzw. abonament to partnerowi zależy aby wszystko działało bezawaryjnie – otrzymuje pieniądze co miesiąc i nie musi podejmować interwencji. Jeżeli natomiast decydujemy się na obsługę rozliczaną godzinowo, nie mając jednocześnie wystarczającej wiedzy by zweryfikować działania partnera, powinniśmy zachować daleko idącą ostrożność.

Co więcej – w przypadku wyboru właściwego partnera liczy się również doświadczenie komercyjne – partner, który zajmuje się utrzymaniem infrastruktury w dużych przedsiębiorstwach, posiada doświadczenie w administracji złożonymi środowiskami oraz wykazuje szeroką wiedzę teoretyczną z zakresu metodyk zarządzania środowiskami IT, z łatwością przeniesie tą wiedzę na Twoją firmę, dobierając sprawdzone rozwiązania sprzętowe i programowe, oraz zapewniając im długą i bezawaryjną pracę dzięki umiejętnej konfiguracji.

Czym może zajmować się partner?

To zależy od indywidualnej oferty, ale w uproszczeniu większością tematów około komputerowych. Zatem np. wybierając moją firmę możesz liczyć na obsługę w zakresie:

  • Doboru sprzętu komputerowego i serwerowego
  • Backupu
  • Dostępu do Internetu
  • Sieci w biurze
  • Bezpieczeństwa
  • Urządzeń mobilnych
  • Drukarek i skanerów
  • Usług poczty, WWW, i chmury 365
  • Sprzętu foto/wideo
  • Galerii fotograficznych i filmów promocyjnych

Współpracuję również z podmiotami, które mogą zbudować Państwu profesjonalną identyfikację graficzną, spacer 3D po biurze lub lokalu i inne.